صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
سه شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جراحی برداشت قلب در استان کرمان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان

خانم 31 ساله اهدا کننده قلب، در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان ساعتی پیش تحت عمل جراحی تیم پزشکی اعزامی از تهران قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خانم 31 ساله ای که ساکن رضا آباد رفسنجان بود ، 4 بهمن ماه دچار عارضه مغزی و در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفت ، در  15 بهمن ماه این خانم دچار سکته مغزی شد که از همان ساعات اولیه توسط مسئولین اهدای عضو با خانواده این خانم در خصوص اهدای اعضاء صحبت شد و خوشبختانه خانواده بیمار به این عمل خداپسندانه رضایت دادند.

زهرا عظیمی مسئول اهدا عضو بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: تا به حال چندین بار قلب فرد اهدا کننده برای پیوند از بیمارستان علی ابن ابیطالب به تهران فرستاده شده است اما این بار وزارت بهداشت، تیم پزشکی را به بیمارستان علی ابن ابیطالب برای برداشت قلب می فرستد.

عظیمی افزود: گیرنده قلب هم اکنون در بیمارستان مسیح دانشور بستری است و همزمان با بیمار اهدا کننده عضو، اقداماتی بر وی انجام می گیرد تا برای پیوند آماده شود.

حوالی ساعت 11:30 دقیقه تیم پزشکی از تهران از طریق فرودگاه رفسنجان برای برداشت قلب این خانم که دچار مرگ مغزی شده بود وارد بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان شدند.

دکتر ضرغام احمدی یکی از اعضای تیم پزشکی اعزامی از تهران و  متخصص و جراح قلب بیان کرد:

امروز برای برداشت قلب یک بیمار به رفسنجان آمده ایم که برای اولین بار در استان کرمان این جراحی انجام می شود که خانواده این بیمار در کمال ایثار موافقت کرده اند که چهار عضو این خانم اهدا شود و امیدوارم این عمل  پیوند کمتر از 3 ساعت انجام شود زیرا زمان انتقال قلب برای پیوند مهم است و عمل جراحی در بیمارستان علی ابن ابیطالب کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد.

دکتر احمدی افزود: بیمار گیرنده عضو، آقایی 47 ساله است که از سه سال پیش دچار نارسایی قلب می شود که از یک سال پیش در لیست انتظار پیوند بوده است و خاطر نشان کرد:

انتقال هوایی اعضای بدن روشی بسیار شناخته و ثابت شده در جهان است که انتقال اعضاء به دلایلی هزینه کمتری در بر دارد و روش مطمئنی تری برای سالم نگه داشتن عضو اهدایی است.


و سرانجام  قلب اهدایی ساعت 11:59 در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان برداشته شد و تیم پزشکی برای انتقال قلب به فردگاه رفسنجان اعزام شد و از آنجا قلب به بیمارستان مسیح دانشوری تهران منتقل شد.

در پایان از مجموعه خدوم فرودگاه شهرستان رفسنجان که نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این امر خطیر داشتند کمال تشکر را داریم.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

 


١٥:٠٦ - شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٩١٧٩    /    تعداد نمایش : ١٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 837203
 بازدید امروز : 6867
 کل بازدید : 9654353
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/6562