يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697444
 بازدید امروز : 78
 کل بازدید : 7101288
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.2500


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان مطرح کرد:

فعالیت باندی متکدیان پاکستانی در رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان گفت: برخی متکدیان به ویژه زنان پاکستانی به‌صورت باندی فعالیت کرده و به صورت گروهی وارد شهر می‌شوند و در مناطق مختلف پراکنده شده و اقدام به گدایی می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ، دکتر احمد جمالی‌زاده در جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان کار در رفسنجان اظهار کرد: بحث تکدی‌‌گری با گذشته فرق کرده و گدایی تنها به گرفتن پول نیست، گاهی می‌بینیم افرادی در جایگاه‌های سوخت در واقع نیازمند به بنزین نیستند اما با گرفتن بنزین از مردم آن را جای دیگری ذخیره می‌کنند و با همدستی یک یا چند نفر اقدام به فروش بنزین می‌کنند.
وی با بیان اینکه برخی از متکدیان بهداشت روانی مردم را به هم زده اند، تصریح کرد: در خصوص ساماندهی کودکان کار و متکدیان در شهرستان کارهایی انجام شده اما وضعیت بهتر نشده و به نتیجه نرسیده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: زنان پاکستانی با بچه‌هایی در بغل ناقل بیماری‌هایی هستند که می‌تواند جامعه را تحت‌تأثیر قرار دهند، همچنین ورود افرادی در ادارات به عنوان ارباب‌رجوع و اقدام به تکدی‌‌گری هم نوع دیگری از برهم زدن بهداشت روانی مردم است.
جمالی زاده عنوان کرد: برخی متکدیان به ویژه زنان پاکستانی به‌صورت باندی فعالیت کرده و به صورت گروهی وارد شهر می‌شوند و در مناطق مختلف پراکنده شده و اقدام به گدایی می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای متکدیان غیر ایرانی که در شهر هستند باید فکری شود، تصریح کرد: برخی از این متکدیان که معتاد هم هستند اچ آی وی مثبت بوده و در حال گدایی هستند که زنگ خطری است. معمولا این افراد از خانواده هم طرد شدند و هیچ‌کس آنها را نمی‌پذیرد و ساماندهی این افراد هم ضرورت دارد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان با بیان اینکه تکدی گری جرم است، ابراز داشت: باید از ابزار و برنامه‌های پیشگیری‌کننده برای مقابله با این گدایان و رفع چهره زشت تکدی‌گری از شهر استفاده شود.


١٠:٣٣ - دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٣٤٢    /    تعداد نمایش : ١٥٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: