يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697483
 بازدید امروز : 167
 کل بازدید : 7101377
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.2031


  چاپ        ارسال به دوست

تسریع در اخذ موافقت قطعی برای تاسیس مركز تحقیقات ایمونولوژی بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

مسئول مركز تحقیقات ایمونولوژی بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از تسریع در اخذ موافقت قطعی برای این مرکز خبر داد و گفت: این مرکز در خرداد‌ماه سال ۱۳۹۱ موفق به اخذ مجوز اصولی تأسیس از سوی شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش گردید.
دکتر محمد زارع بیدکی افزود: مراکز تحقیقاتی بعد از سه سال فعالیت، در صورت احراز شرایط لازم در ارزشیابی‌های سالیانه و داشتن روند مثبت و رو‌به رشد و تأیید معاونت تحقیقات و فناوری، می‌توانند مجوز موافقت قطعی از شورای گسترش دانشگاه‌ها را کسب نمایند که در این مرحله می‌توانند دارای چارت سازمانی و بودجه مستقل شوند.
وی بیان کرد: این مرکز بعد از سه سال فعالیت و مثبت بودن نتایج ارزشیابی در هر سه سال و به منظور اخذ موافقت قطعی تأسیس، در روز ۲۳ خرداد مورد بازدید تیم ارزیابی معاونت تحقیقات و فناوری متشکل از آقای دکتر بابک ارجمند به عنوان داور و خانم برهمت کارشناس ارشد مراکز تحقیقاتی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: تیم ارزیابی مذکور در ابتدا از امکانات مرکز فوق‌الذکر و نیز واحدها و مراکز همکار آن شامل گرو‌ه‌های میکروبیولوژی و ایمونولوژی دانشکده پزشکی و مراکز تحقیقات پزشکی ملکولی و فیزیولوژی-فارماکولوژی و همچنین مرکز کوهورت دانشگاه بازدید کردند و سپس در جلسه‌ای با حضور ریاست دانشگاه، معاون تحقیقات و فناوری، معاون آموزشی و اعضای مرکز تحقیقات ایمونولوژی شرکت کردند.
مسئول مركز تحقیقات ایمونولوژی بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: در ابتدای این جلسه، بنده گزارشی از عملکرد مرکز از جمله انجام ۲۴ طرح تحقیقاتی، انتشار تعداد ۱۰۷ مقاله علمی در مجلات معتبر و کسب شاخص‌های استنادی قابل قبول توسط مرکز ارائه کرده و سپس ریاست دانشگاه بر آمادگی دانشگاه برای هرگونه حمایت از مراکز تحقیقاتی و امر پژوهش تأکید کرد. همچنین دکتر حکیمی به امکان استفاده مراکز تحقیقاتی و سایر محققان از بانک داده‌های مرکز کوهورت دانشگاه اشاره کرد.
به گفته زارع بیدکی در پایان اعضای تیم ارزیابی ضمن اظهار رضایت نسبی از وضعیت و عملکرد مرکز تحقیقات ایمونولوژی بیماری‌های عفونی، پیشنهادهایی برای تسریع در روند اخذ موافقت قطعی مطرح نمودند.
وی اضافه کرد: در این مركز تحقیقات پایه و کاربردی در زمینه‌های مختلف ایمونولوژی بیماری‌های عفونی انسانی اعم از ویروسی، باکتریایی، انگلی و قارچی انجام می‌شود. به‌علاوه دانشجویان دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی، کارشناسی ارشد رشته‌های تحصیلات تکمیلی علوم پایه پزشکی و نیز کارشناسی علوم آزمایشگاهی می‌توانند زیر نظر اعضای هیئت علمی مرکز به انجام طرح‌های تحقیقاتی بپردازند.


٠٩:١١ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦٣٣٠    /    تعداد نمایش : ١٤٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: