يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697473
 بازدید امروز : 155
 کل بازدید : 7101365
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.2500


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش صلاحیت حرفه‌ای پرستاری

همایش صلاحیت حرفه‌ای پرستاری با حضور جمعی از کارشناسان پرستاری شاغل در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در سالن شهید ذکریا برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان(وب دا ) ، در این همایش ، مدیر خدمات پرستاری دانشگاه طی سخنانی در اهداف کلی و کمی برنامه عملیاتی حوزه پرستاری نکاتی را بیان نمود.
فاطمه کریمی افزود: وی به مراکز ارائه مراقبت های پرستاری در منزل موجود در شهرستان اشاره و خلاصه ای از آیین نامه جدید مراکز ارائه مراقبت های پرستاری در منزل و شاخص های ملی پرستاری توضیحاتی را بیان کرد.
مدیر خدمات پرستاری دانشگاه اخذ پروانه صلاحیت حرفه‌ای را ضروری عنوان کرد و بر تلاش جهت حفظ اهداف صلاحیت حرفه ای تاکید کرد.
وی بیان کرد: صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای از چند جنبه دارای اهمیت است که حفظ حقوق مردم و دفاع از عموم جامعه با کسب اطمینان از ارائه مراقبت‌های پرستاری ایمن و علمی یکی از اهداف اصلی آن است.
کریمی با بیان اینکه جامعه پرستاری ایران علیرغم درک برخی محدودیت های ناشی از صدور پروانه و افزایش نظارت بر مراقبتها داوطلبانه وارد این حوزه شده اند، افزود : همزمانی این موضوع با طرح تحول نظام سلامت موجب شده است که آن را در راستای ارائه مراقبتهای با کیفیت و مطلوب بدانیم.
وی گفت : پرستاری حرفه ای مراقب محور است و آسیب در امر مراقبت می تواند به سلامت بیمار و جامعه لطمه بزند پس باید ابزاری برای بررسی صلاحیت حرفه ای پرستاران موجود باشد تا پرستار تبدیل به پرستار پروانه دار شود.
در ادامه این همایش خانم اژدری، مدیر خدمات پرستاری زایشگاه نیک نفس مطالبی در خصوص تاریخچه صلاحیت حرفه‌ای در دنیا، اهمیت و ضرورت اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای، مروری بر کنترل های قانونی پرستاری در کشورهای دیگر، مزایای صلاحیت حرفه ای پرستاران، اهداف ،موارد قانونی مرتبط با صلاحیت حرفه ای پرستاران ،چهارچوب مفهومی برای مطالعه آیین نامه صلاحیت حرفه ای ،نحوه صدور پروانه ،شرایط احراز آن، تمدید گواهی و ساز و کار اداری بیان نمود.
در این همایش سه پروانه صلاحیت حرفه‌ای که از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت صادر شده بود، با حضور مدیر پرستاری دانشگاه و مدیران خدمات پرستاری مراکز به سه نفر از پرستاران دانشگاه تقدیم شد ،همچنین تعدادی هدیه پس از قرعه کشی به شرکت کنندگان در جلسه اهدا شد.

 


١١:٢٩ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٦١٦١    /    تعداد نمایش : ١٤٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: