يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697470
 بازدید امروز : 152
 کل بازدید : 7101362
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.1407


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

عقد قرارداد با 13 دندانپزشک خانواده در رفسنجان و انار

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: با شروع طرح تحول سلامت، برنامه طرح پزشک خانواده را آغاز کردیم که فعلاً با 13 دندانپزشک خانواده قرارداد بسته ایم که دو نفر در شهر انار، دو نفر در بخش نوق، یک نفر بخش کشکوئیه یک نفر حومه غربی، یک نفر حومه شرقی، 5 نفر در شهر رفسنجان و یک نفر در منطقه کبوترخان هستند و با توجه به پراکندگی جمعیت سعی کردیم در همه مناطق شهرستان دندانپزشک خانواده داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان (وب دا) دکتر محمود معتمدی با تبریک روز دندانپزشک در حاشیه دومین سالگرد طرح تحول سلامت دهان و بزرگداشت روز دندانپزشکی در هتل المپیک تهران اظهار کرد: از 32 مرکز بهداشتی درمانی در شهرستان رفسنجان، در حال حاضر 28 مرکز دارای یونیت دندانپزشکی هستند و فعال می باشند این در حالی است که تا قبل از اجرای طرح تحول در 40 درصد از این مراکز، نیروی دندانپزشک نداشتیم و امکانات و تجهیزاتی که داشتیم نیز مستهلک بود.
وی افزود: با شروع اجرای طرح تحول سلامت، از طریق کمکهایی که اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت به ما کرد و کمکهایی که از طریق خیرین جذب کردیم سبب شد 3 مرکز جدید دندانپزشکی احداث شد و تجهیزات مراکز قبل را بروز و مجهز کنیم.
وی بیان کرد: با شروع طرح تحول سلامت، برنامه طرح دندانپزشک خانواده را آغاز کردیم که فعلاً با 13 دندانپزشک خانواده قرارداد بسته ایم که دو نفر در شهر انار، دو نفر در بخش نوق، یک نفر بخش کشکوئیه یک نفر حومه غربی، یک نفر حومه شرقی، 5 نفر در شهر رفسنجان و یک نفر در منطقه کبوترخان هستند و با توجه به پراکندگی جمعیت سعی کردیم در همه مناطق شهرستان دندانپزشک خانواده داشته باشیم.
مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: دندانپزشک خانواده اکثر کارهایی که نیاز درمانی مردم باشد و خدمات سطح 2 از جمله معاینه، طرح درمان، وارنیش فلوراید تراپی، فیشورسیلانت، ترمیم دندان ، کشیدن دندان های غیر قابل نگهداری ، رادیو گرافی ، پالپوتومی ، درمان پالپ زنده و ... را ارائه می دهد و از آنجایی که این خدمات با بیمه روستایی برای گروه هدف رایگان است استقبال مردم چشمگیر بوده است.
معتمدی گروه هدف را شامل کودکان تا 14 سال، زنان باردار و یکسال پس از زایمان اعلام کرد و گفت: کسانی که دفترچه دیگری غیر از بیمه روستایی داشته باشند خدمات دنداپزشکی در تعهد بیمه به صورت 30 درصد از بیمار و 70 درصد از سوی سازمان های بیمه گر به آنها ارائه می شود و خدماتی که در مراکز تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه ارائه می شود با تعرفه دولتی است و نسبت به مطب ها و کلینیک ها کمتر است.
مدیر گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان راه اندازی کلینیک تجمیعی دندانپزشکی در رفسنجان را از شاخص ترین اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه برشمرد و افزود: این مجتمع از اولین مراکز تجمیعی سراسر کشور در راستای اهداف طرح توحل سلامت می باشد .
وی ادامه داد: مجتمع دندانپزشکی امام صادق(ع) در خیابان کارگر با زیربنای 400 مترمربع واقع است که شامل سالن انتظار، کلینیک، بخشهای مختلف، ساختمان اداری و .. می باشد و 10 دستگاه یونیت در این مجتمع در حال کار است و می توان آن را تا 20 یونیت ارتقا داد.
معتمدی یادآور شد: 5 دندانپزشک در حال حاضر در این مجتمع کار می کنند، مجموعاً 12 نفر در آن به مردم خدمات می دهند و روزانه بین 50 تا 80 نفر از خدمات این مرکز استفاده می کنند و از 23 آذر 95 که مجتمع دندانپزشکی امام صادق(ع) راه اندازی شده تاکنون بالغ بر 5 هزار نفر خدمات دریافت کردند.
وی همچنین اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یک طرح ابتکاری در خصوص ارائه خدمات پیشگیری برای کودکان مهدکودک و دانش آموزان ارائه داده که در دانشگاه های دیگر از بهورزان و مراقبین سلامت برای این طرح استفاده می کنند که ما از 22 نفر کارشناس آموزش دیده استفاده کردیم و با آنها قرارداد بسته ایم.
معتمدی بیان کرد: این کارشناسان در مدارس حضور پیدا می کنند و آموزش می دهند و وارنیش فلورایدتراپی به دانش آموزان ارائه داده و کسانی که نیاز درمانی داشته باشند را به مراکز دندانپزشک خانواده ارجاع می دهند.


١٠:٢٠ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٦١٥٨    /    تعداد نمایش : ١٥٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: