يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697466
 بازدید امروز : 148
 کل بازدید : 7101358
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0.1406


  چاپ        ارسال به دوست

زاد و ولد سالانه 1500 تا 2000 اتباع افغانستانی در رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان گفت: سالانه بین 1500 تا 2000 تولد جدید از افاغنه داریم که در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان پرونده تشکیل می دهند و تعداد زایمان ثبت شده زنان اتباع در فروردین ماه در مراکز ما ۲۸۰ مورد بوده است.
دکتر احمد جمالی زاده اظهار کرد: سال گذشته با توجه به توافقنامه‌ای که با کمیساریای عالی پناهندگان و اداره کل امور اتباع استانداری انجام شد، مقرر شد مرکز بهداشتی به صورت مشترک با دانشگاه بسازیم.
وی افزود: این توافقات در شهریورماه سال گذشته انجام شد و از آبان ماه سال گذشته کار ساخت این مرکز آغاز شد و چهار ماه ساخت آن طول کشید و پیش از سال جدید آماده شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان عنوان کرد: اعتباری که کمیساریای عالی پناهندگان اختصاص داد در مرحله اول، ۲۵۰ میلیون تومان برای ساخت و مرحله دوم ۳۵ میلیون تومان برای تجهیزات بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: در مجموع حدود ۴۰۷ میلیون تومان برای این مرکز هزینه شده که ۳۳۳ میلیون تومان برای ساخت و ۷۵ میلیون تومان هزینه تجهیزات آن شده است.
جمالی زاده با بیان اینکه مساحت این مرکز ۵۶۰ متر و زیربنای آن ۳۰۰ متر مربع است، یادآور شد: حدود ۳۰ هزار مهاجر دارای پرونده خانوار بهداشتی در خانه‌های بهداشت در شهرستان رفسنجان وجود دارد که حدود 7 هزار خانوار را شامل می شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان تصریح کرد: ۱۸ هزار نفر و 500 نفر از مهاجرین در سطح شهر رفسنجان در قالب ۳ هزار و ۶۰۰ خانوار پرونده دارند و 6250 نفر نیز در اردوگاه تحت پوشش پایگاه داخل اردوگاه هستند.
جمالی زاده ادامه داد: سالانه بین 1500 تا 2000 تولد جدید از افاغنه داریم که در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان پرونده تشکیل می دهند و تعداد زایمان ثبت شده زنان اتباع در فروردین ماه در مراکز ما ۲۸۰ مورد بوده است.
وی بیان داشت: در مرحله ایمن‌سازی فلج اطفال برای کودکان زیر پنج سال افاغنه که اخیراً انجام شد، ۵ هزار و ۲۵۰ کودک زیر 5 سال افاغنه واکسینه شدند.


١٣:٣٩ - يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦١٤٤    /    تعداد نمایش : ١٥٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: