يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697471
 بازدید امروز : 153
 کل بازدید : 7101363
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.1718


  چاپ        ارسال به دوست

رتبه 115 ایران در شاخص نشاط اجتماعی/ نقش ماماها در جامعه پررنگ نیست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تأکید کرد: در ضریب شادی و نشاط، کشور ما در بین 190 کشور رتبه 115 را دارد و عوامل مختلفی از جمله اجتماعی، اقتصادی و ... در این مسئله تاثیر دارد اما قطعاً خود ما نیز نقش مهمی در ایجاد نشاط در زندگی داریم و نشاط و امید در خانواده ها باید زنده شود.
دکتر احمد جمالی زاده اظهار کرد: 18 فروردین روز جهانی بهداشت است که با توجه به مقتضیات کشور ما چندین سال است که مجموعه وزارت بهداشت تصمیم گرفت روز اول اردیبهشت ما را روز بهداشت و از اول تا هفتم اردیبهشت ماه را هفته سلامت در کشور نامگذاری کنند.
وی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت که «زندگی سالم، با نشاط و امید» نام دارد، عنوان کرد: امروزه نیاز داریم که بیشتر به نشاط و امید بپردازیم. زندگی سالم فقط نداشتن بیماری جسمی نیست ما متاسفانه نشاط و امید در زندگی هایمان کم شده و این تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم در زندگی ما می گذارد.
وی تصریح کرد: در ضریب شادی و نشاط، کشور ما در بین 190 کشور رتبه 115 را دارد و عوامل مختلفی از جمله اجتماعی، اقتصادی و ... در این مسئله تاثیر دارد اما قطعاً خود ما نیز نقش مهمی در ایجاد نشاط در زندگی داریم و نشاط و امید در خانواده ها باید زنده شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان سپس به نقش ماماها اشاره داشت و گفت: چیزی که معمولاً در ذهن مردم به عنوان ماما شکل می گیرد فردی که در بیمارستان یا زایشگاه به کمک مادر، کار زایمان را انجام می دهد ولی در حقیقت ماما کسی است که از زمانی که یک مارد باردار می شود از روزهای اول بارداری مراقبت از مادر را بر عهده دارد. همکاران ماما در مراکز بهداشتی 9 ماه حساس تر و دقیقتر از مادر مراقبت می کنند که نوزاد بدون هیچ مشکلی به دنیا بیاید.
جمالی زاده با تأکید بر اینکه نقش ماما را باید پررنگ تر از این ببینیم و با اذعان به اینکه معمولا در جامعه این نقش دیده نشده است، ادامه داد: ارزش هر کاری به موضوعیت آن کار ربط دارد که موضوع کار پرستاران و ماماها انسانها است و این خیلی ارزش دارد چرا که سلامت انسان که بزرگترین و ارزشمندترین نعمت های الهی است.
وی اضافه کرد: باید انسان ها را دوست داشته باشیم اگر همه مردم را دوست داشتیم رسالت و نقش خود را به نحو مطلوب انجام می دهیم.


١٩:٣٦ - دوشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦١٤٢    /    تعداد نمایش : ١٥٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: