يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697458
 بازدید امروز : 134
 کل بازدید : 7101344
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0.1406


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

خرید بیش از 30 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی سرمایه ای و غیرسرمایه ای در رفسنجان و انار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بیش از 30 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی سرمایه ای و غیرسرمایه ای برای شهرستانهای رفسنجان و انار در طول سه سال گذشته خریداری شده است.
به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان (وب دا) ، دکتر علی اسماعیلی ندیمی در مراسم روز جهانی ماما و آزمایشگاهها، با تبریک عید مبعث و گرامیداشت روز ماما اظهار داشت: نظام بهداشتی درمانی کشور در سالهای گذشته مشکلات فراوانی داشته است و امروز با اجرای طرح تحول سلامت تفاوت را نسبت به سالهای قبل می بینیم.
وی افزود: تاسیسات و تجهیزات و امکانات بخش های پاراکلینیکی و آزمایشگاهی ما مستهلک بود و بخشی از آن ترمیم و نوسازی شد و بخشی هم هنوز نیاز به تجهیز ساختار دارد.
وی تصریح کرد: در بخش مراقبت از مادران باردار و بخش های زنان و زایمان تحولات مهمی رخ داد و تعرفه زایمان طبیعی رایگان شد و خدمات مهمی در جهت پیشگیری و مراقبت از مادران باردار ارائه شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان داشت: در سال گذشته مرگ مادران باردار افزایش پیدا نکرد که جا دارد از متخصصین زنان و زایمان و ماماها تشکر و قدردانی کنم و باید به شیوه های جدید و نوین مراقبت از ماران باردار رو بیاوریم.
اسماعیلی ندیمی تصریح کرد: در طول سه و نیم سال گذشته در حوزه تجهیرات پزشکی سرمایه ای بیش از 20 میلیارد تجهیزات و بیش از 10 میلیارد تجهیزات پزشکی غیرسرمایه ای برای شهرستانهای رفسنجان و انار خریداری شده و بخش های مهمی مانند اورژانس در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) در حال ساخت و ساز است.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت، بیش از 30 هزار نفر در رفسنجان دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با تأکید بر اینکه خواسته کسانی که در محدوده علوم پزشکی کار می کنند بهبود و شفای بیماران است اگر چه تا وضعیت مطلوب فاصله داریم، تصریح کرد: نظام بهداشتی کشور در سالهای گذشته طول عمر مردم را به 73 سالگی افزایش داده و متوسط افزایش بیش از 20 سال بوده است.


١١:٣٢ - چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦١٤٠    /    تعداد نمایش : ١٥٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: