يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697464
 بازدید امروز : 146
 کل بازدید : 7101356
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0.1562


  چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

کاهش 5 درصدی میزان پایه سزارین در رفسنجان و انار در پایان سال گذشته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه آمار سزارین در رفسنجان و انار کاهش خیلی خوبی داشته به نحوی که در پایان سال 94 میزان پایه سزارین 5 درصد آمار آن کاهش یافته است، گفت: آمار سزارین در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شامل شهرستانهای رفسنجان و انار در پایان سال 93، میزان 53 درصد بوده که در پایان سال 94، به 50 درصد رسید.

دکتر "محمدرضا میرزابیگی" در گفتگو با خبرنگار وب دا  اظهار کرد: یکی از بسته های طرح تحول سلامت بسته ترویج زایمان طبیعی است که ما موظف هستیم که مادران را با اطلاعات و کلاس های آموزشی به زایمان طبیعی سوق دهیم چرا که زایمان طبیعی مزایای زیادی داشته و سزارین می تواند یکسری عوارض خاص خود را داشته باشد.

وی افزود: چیزی که وزارتخانه ما را موظف کرده بود که بتوانیم در این روند گامهای موثری داشته باشیم این بود که همانگونه که همکاران ما توجه کرده اند بایستی در هر سه ماه 2.5 درصد از آمار سزارین آنها کاسته شده و به سمت زایمان طبیعی بروند که خدا را شکر با همکاری متخصصین زنان و زایمان، ماماها و پرستاران آمار ما کاهش خیلی خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه آمار سزارین در رفسنجان و انار کاهش خیلی خوبی داشته به نحوی که در پایان سال 94 میزان پایه سزارین 5 درصد آمار آن کاهش یافته است، گفت: آمار سزارین در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شامل شهرستانهای رفسنجان و انار در پایان سال 93، میزان 53 درصد بوده که در پایان سال 94، به 50 درصد رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با تأکید بر این مطلب که طرح تحول سلامت خصوصاً ترویج زایمان طبیعی باید تداوم داشته باشد، یادآور شد: باید کلاسهای آموزشی آمادگی برای زایمان را داشته باشیم که در این رابطه کلاسهای آموزشی در چندین دوره توسط کارشناسان تیم درمان انجام شد که 500 نفر در سال 93 و 1300 نفر در سال 94 را تحت آموزش قرار دادیم و همه اینها نشان دهنده این است که طرح تحول نتیجه خوبی را در برداشته است.

میرزابیگی تصریح کرد: ممکن است خیلی از افراد دوست نداشته باشند زایمان طبیعی شوند این دلیل نمی شود که رضایتمندی در این طرح پایین بوده، وقتی در طولانی مدت طرح را بسنجیم این طرح موثر بوده و سبب کاهش مرگ و میر نوزادان می گردد.


١١:٥٥ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٥٩٢٨    /    تعداد نمایش : ١٩٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: