شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697402
 بازدید امروز : 5947
 کل بازدید : 7100203
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.1562


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید تیم اعتباربخشی کلان منطقه هشت وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

تیم اعتباربخشی کلان منطقه هشت وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان (وب دا) ، دکتر سلیمان احمدی دانشیار آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسئول تیم اعتباربخشی کلان منطقه هشت وزارت بهداشت در حاشیه بازدید خود از این دانشگاه اظهار داشت: هدف از برنامه امروز در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در خصوص سند تحول آموزش است.
وی افزود: یکی از بسته هایی که در سند تحول در آموزش پزشکی کشور می باشد سندی است که مربوط به بسته اعتباربخشی موسسه ای است که این بسته مدتها پیش ابلاغ شده و در دانشگاهها بر اساس استانداردهایی که بر اساس نظر خبرگان و اجماع نظر دانشگاهها استاندادرهای ملی که برای اعتباربخشی فعالیتهای یک موسسه در حوزه آموزش پزشکی مدنظر است ابلاغ شده و دانشگاهها فعالیتهای خوبی انجام دادند.
وی ادامه داد: نیاز بود که پس از آن ارزیابی درونی که توسط هر دانشگاه انجام شده توسط تیمهای خبره ای که از قبل چینش آن توسط وزارت بهداشت انجام شده بود در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت این تیمها شکل بگیرد و این تیمها در مناطق دهگانه کلان منطقه های آموزشی تقسیم شوند که فعالیت ما برای کلان منطقه هشت آمایشی کشور است که دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان جزو این کلان منطقه ها است.
مسئول تیم اعتباربخشی موسسه ای کلان منطقه هشت وزارت بهداشت تصریح کرد: هدف از اعتباربخشی موسسه ای در حوزه آموزش این است که بتواند تمام کیفیت و فرایندهایی که در حوزه آموزش است را ارتقا دهد.
دکتر احمدی ابراز داشت: جنس اعتباربخشی اینگونه نیست که بگوییم خوب یا بد بود، نگاهی که در بخش اعتباربخشی است نگاه توصیفی و کیفی است یعنی به صورت جامع مبتنی بر نظر خبرگان یکسری پیشنهادات خوب و کارهای شاخصی که انجام داده باشند توصیه و بحث می شود و بیشتر نگاه کیفی است.
دانشیار آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تأکید کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با توجه به قدمتی که داشته در بسیاری از روندها کارهای خوب و شاخصی انجام داده است در حوزه آموزش کارهایی خوبی صورت گرفته است در حوزه پژوهش قدمهای مثبتی برداشته شده مخصوصاً طرح کوهورت کشوری بسیار خوب بود و عرصه بسیار خوب آموزشی انجام بدهد.
مسئول تیم اعتباربخشی موسسه ای کلان منطقه هشت وزارت بهداشت افزود: بسیاری از استانداردها در دانشکده ها خیلی خوب رعایت شده بود همچنین رعایت منظم تقویم آموزشی دانشگاه مناسب بود که نظم باعث کیفیت می شود.


٠٩:٠٩ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٥٩٠٧    /    تعداد نمایش : ١٤٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: