شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697395
 بازدید امروز : 5931
 کل بازدید : 7100187
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.1406


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

معدوم سازی 662 قلیان در رفسنجان

مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از معدوم سازی تعداد 662 قلیان در رفسنجان خبر داد.
مهندس مجید کاظمی به خبرنگار وب دا گفت: پیرو ماده 7 و 10 قانون جامع ملی مبارزه با دخانیات، برنامه هایی انجام دادیم و تصمیماتی در ابتدای سال در جلسه کارگروه امنیت غذایی شهرستان درباره مبارزه با قلیان ها و خصوصاً تبدیل کردن قلیان ها به گلدان اتخاذ گردید.

وی با بیان اینکه پیرو مصوبات آن جلسه زیرکارگروهی متشکل از دستگاههای ذیربط از جمله صنعت و معدن، مجمع امور صنفی، اتاق اصناف، شهرداری و نیروی انتظامی تشکیل شد، افزود: بر این اساس اقداماتی از جمله تبلیغات در پارک ها درباره مضرات قلیان ها، نهیه و توزیع کتابچه، نصب بنر، نصب برچسب برای کلیه وسایل حمل و نقل توسط این نهاد انجام گرفت و ما با نیروی انتظامی در برخورد با مراکز عرضه غیرمجاز قلیان همکاری می کردیم.

مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: در مجموع تا روز گذشته 662 مورد قلیان جمع آوری و با هماهنگی با ادارات و با دستور صریح دادستان نسبت به معدوم سازی آنها در سایت دفن زباله اقدام و صورتجلسه مربوط تنظیم شد.

کاظمی با بیان اینکه اگر مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی بخواهند قلیان توزیع کنند این مراکز تعطیل خواهند شد، تصریح کرد: اگر موردی در رستوران یا تالار عرضه قلیان داشته باشد، تعطیل خواهد شد که امسال حدود 6 مرکز در رفسنجان تعطیل شده است.

وی همچنین گفت: در تمام سوپرمارکتها، بقالی ها، خواروبارفروشان تبلیغ دخانیات ممنوع است و مشتری که داخل مغازه می شود نباید سیگار و دخانیات را ببیند اگرموردی گزارش شود، برخورد می کنیم


٠٨:٢١ - پنج شنبه ١٦ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٥٦٥٧    /    تعداد نمایش : ١٤٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: