شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
وب دا
ایران مردم
دولت
وزارت بهداشت
 بازدید این صفحه : 697399
 بازدید امروز : 5940
 کل بازدید : 7100196
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.1406


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اعلام کرد:

مراجعه 45 هزار نفر به مراکز دندانپزشکی رفسنجان در سال جاری

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: در مجموع میزان مراجعین به مراکز دندانپزشکی رفسنجان در سال گذشته 33 هزار نفر بوده است که امسال تاکنون 45 هزار نفر مراجعه کننده داشته ایم.
به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر"محمود معتمدی" در مراسم افتتاح مجتمع دندانپزشکی امام‌ صادق (ع) رفسنجان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در حال حاضر 309 هزار نفر را در دو شهر رفسنجان و انار زیر پوشش دارد. 32 مرکز بهداشتی درمانی داریم که 28 مرکز مجهز به یونیت دندانپزشکی است که 23 مرکز در شهر رفسنجان و 5 مرکز در شهر انار هستند و 27 دندانپزشک در آنها به ارائه خدمت مشغول هستند.
وی درباره جمعیت گروه هدف دندانپزشکی افزود: 9800 نفر زنان باردار، 10 هزار و 662 نفر کودکان زیر 2 سال، 74 هزار نفر جمعیت زیر 14 سال از خدمات دندانپزشکی مراکز استفاده می کنند.
وی تصریح کرد: 32 هزار جمعیت دبستانی به غیر از دانش آموزان افاغنه در 238 مدرسه دبستان در چهار منطقه آموزش و پرورش رفسنجان، انار، نوق و کشکوئیه داریم و نزدیک به 32 هزار جمعیت دبستانی داریم.
مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: تا قبل از انجام طرح تحول، 40 درصد از مراکز ما یا تعطیل بودند یا یکی دو روز ارائه خدمت می کردند که با شروع طرح تحول، مراکزی که یونیت نداشتند تجهیز شدند دو مرکز جدید دندانپزشکی در شهر انار و یک مرکز در رفسنجان و این مجتمع دندانپزشکی راه اندازی شد.
معتمدی به اجرای طرح دندانپزشک خانواده اشاره کرد و افزود: از آبان ماه این طرح را شروع کردیم و از اولین دانشگاههای اجرای کننده این طرح بودیم در حال حاضر با 12 دندانپزشک خانواده قرارداد داریم که 10 نفر در شهر رفسنجان و دو نفر در انار هستند.
وی به مقایسه خدمات دندانپزشکی در 9 ماهه نخست امسال با سال قبل پرداخت و گفت: در سال گذشته 8030 مورد معاینه داشتیم در صورتی که در مدت مشابه سال جاری 10 هزار و 684 مورد بوده اند، ترمیم دندان در سال گذشته 1700 مورد بوده که امسال 3468 مورد می باشد، جرم گیری 306 مورد بوده و امسال به 700 مورد رسیده، در مجموع میزان مراجعین به مراکز دندانپزشکی رفسنجان در سال گذشته 33 هزار نفر بوده است که امسال تاکنون 45 هزار نفر مراجعه کننده داشته ایم.
در پایان این مراسم از آقای احمد سعیدی خیّر که نیمی از هزینه ساخت و ساز مجتمع دندانپزشکی امام‌ صادق (ع) را پرداخت کرده و مدیر گروه سلامت دهان و دندان و دو تن از دندانپزشکان موفق با لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.


١٠:٨٥ - سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٥٦١٣    /    تعداد نمایش : ١٢٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: